Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Zlato je v trojuholníkovej formácii. Jackson Hole ju môže ukončiť (TA, D1)

Rastový trend na zlate, ktorého posledným popudom bolo britské referendum, sa zastavil začiatkom júla. Odvtedy pre zlato nedorazilo veľa fundamentov, a tak sa obchoduje skôr technicky, čo vytvorilo priestor pre sformovanie sa trojuholníkovej formácie. V súčasnosti sa cena zlata pohybuje pri jej spodnej hranici:

2016-08-26_gold

Dnes pre zlato po dlhej dobe dorazí zaujímavejší fundament – Yellenovej prejav na sympóziu v Jackson Hole. A práve ten má potenciál dostať zlato z toho neustále zužujúceho sa trojuholníka. Vzhľadom na to, že sa v súčasnosti obchoduje na jeho spodnej hrane je možné predpokladať, že obchodníci na trhoch so zlatom očakávajú od Yellenovej skôr jastrabí komentár.

 

Komentář je zpracován pro potřeby klientů X-Trade Brokers (XTB) a je zpřístupněn klientům za cílem získání základních informací o investičním prostředí. Všechny informace obsažené v dokumentu jsou názory analytiků společnosti XTB a nepředstavují v žádném případě investiční doporučení. Společnost negarantuje, že zveřejněné informace jsou postačující a plně reprezentují faktickou situaci na trhu. XTB nenese zodpovědnost za výsledky rozhodnutí, které vznikly důsledkem čerpání informací z výše zmíněné publikace, ve shodě s interními regulacemi společnosti XTB. Zodpovědnost za investiční rozhodnutí realizované na základě jednotlivých příspěvků a vzniklé takovým rozhodnutím, nese pouze investor.

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: