Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Zastavení růstu výnosů je pro zlato dobrá zpráva. Do karet mu navíc může hrát i silný support

Včera jsem na tomto místě komentoval technickou a fundamentální situaci na EURUSD a dnes se dívám, že se v podobné situaci (minimálně z hlediska technické analýzy) nachází také zlato. O co jde? I cena zlata totiž dosedá na zajímavý a hodně viditelný support. Ten sice není tak dlouhodobý a pevný jako v případě EURUSD, rozhodně však stojí za pozornost, protože se nachází a úrovni spodní strany konsolidačního pásma, ve které, se cena zlata drží od letošního února.

01ropa

Do celé situace navíc vstupuje i zajímavý fundament. Společně s cenou zlata (žlutý graf), jsem do grafu zahrnul i výnos amerických desetiletých dluhopisů, které se zlatem docela slušně negativně korelují. Zlato a vysoké výnosy se příliš nemusí, což je pochopitelné, jelikož na rozdíl od dluhopisů zlato žádný stabilní výnos nenabízí. Není proto velkým překvapením, že se cena zlata v minulých dvou týdnech dostala znovu pod tlak poté, co výnosy v USA (a vlastně v celém světě) začaly znovu stoupat.

Kombinace vysokých výnosů a supportu by však mohla být poměrně dobrým argumentem k tomu, aby býci na zlatě začali znovu uvažovat o trochu větší nákupní aktivitě. Růst sazeb v USA je totiž k dnešnímu dni 100% započten v cenách finančních aktiv a jak jsem psal již včera, je vysoce nepravděpodobné, že by po jejich prosincovém zvýšení Fed chtěl začít se signalizací jejich dalšího růstu. Prostor k růstu sazeb je proto zdá se alespoň pro tuto chvíli vyčerpán, což je vzhledem k výše uvedené korelaci pro zlato dobrá zpráva.

 

Komentář je zpracován pro potřeby klientů X-Trade Brokers (XTB) a je zpřístupněn klientům za cílem získání základních informací o investičním prostředí. Všechny informace obsažené v dokumentu jsou názory analytiků společnosti XTB a nepředstavují v žádném případě investiční doporučení. Společnost negarantuje, že zveřejněné informace jsou postačující a plně reprezentují faktickou situaci na trhu. XTB nenese zodpovědnost za výsledky rozhodnutí, které vznikly důsledkem čerpání informací z výše zmíněné publikace, ve shodě s interními regulacemi společnosti XTB. Zodpovědnost za investiční rozhodnutí realizované na základě jednotlivých příspěvků a vzniklé takovým rozhodnutím, nese pouze investor.

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: