Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

USDJPY si stále neví rady s důležitým supportem, TA

Měnový pár USDJPY dál bojuje s hranicí 100 jenů za dolar. Ta je především důležitou psychologickou bariérou, kterou v minulosti zmiňovala také Bank of Japan, ale zároveň i začátkem support pásma 99 – 100, které je efektivním low, jenž USDJPY vytvořil v důsledku britského referenda.
Untitled1

Podíváme-li se na vývoj na tomto měnovém páru trochu více zblízka, zjistím, že v okolí 100 aktuálně vytváří další trojúhelníkovou formaci, která se pomalu zužuje.
Untitled

Prolomení tohoto trojúhelníku může být pro další vývoj na tomto měnovém páru velmi důležité, a to zejména v případě, pokud by se jej podařilo prolomit směrem vzhůru. Prolomení směrem dolů z technického pohledu „zaručovalo“ korekci pouze na 99 USDJPY, zatímco prolomení směrem vzhůru otevírá mnohem větší prostor, jelikož by jej obchodníci mohli považovat za odmítnutí hranice 100 USDJPY. Náš fundamentální výhled pro japonskou měnu zůstává negativní a aktuální úrovně považujeme za velmi zajímavé pro budování dlouhodobějších long pozic. Obchodníci však musejí být trpěliví, jelikož si zatím Bank of Japan stále nechce připustit, že je její 2% inflační cíl za současné situace prakticky nedosažitelný. I tak by však JPY dříve či později měl doplácet na to, že je měnová politika BoJ stále jednoznačně nejvíce expanzivní ze všech hlavních centrálních bank.

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: