Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

USA i Kanada zveřejnily data z trhu práce. Pomoci se dočkal hlavně CAD

Spojené státy dnes zveřejnily prosincová data z pracovního trhu a žádné překvapení se nekoná. Americká ekonomika vytvořila 156 tis. pracovních míst, což sice bylo o něco méně než se čekalo, zároveň však byla zveřejněna solidní revize listopadových výsledků, která posunula dřívější odhad tvorby pracovních míst až nad 200 tis. osob. Míra nezaměstnanosti rostla podle očekávání o desetinu procenta na 4,7 % a asi nejpříjemnějším překvapením byly mzdy, které rostly meziročně o 2,9 % (kons.: 2,8 %), což je nejlepší výsledek od roku 2009.
untitled3

Reakce na trzích byla ale ale trochu rozpačitá. Nově zveřejněná data nijak zásadně nevybočují a více méně se vešla do širšího konsenzu analytiků. Dolar sice v reakci na data po prvotním oslabení dokázal zpevnit, i přesto je ale velmi pravděpodobné, že dnešní čísla na trzích hlubší stopu nezanechají. Americká měna tak dnes zatím likviduje část ztrát ze včerejší seance a zůstává i nadále v bočním trendu, ve kterém by podle našeho názoru mohla oscilovat i v průběhu celého příštího týdne.
untitled

Mnohem zajímavější reakce jsme se dnes dočkali na kanadském dolaru. Kanadská data z trhu práce byla zveřejněna ve stejný čas jako americká a na rozdíl od amerických dopadla výrazněji lépe. Kanadská ekonomika vytvořila v minulém měsíci 54 tis. pracovních míst, zatímco konsenzus počítal s se snížením zaměstnanosti o 5 tis. osob. Přestože jsou kanadská data z trhu práce notoricky volatilní, lepší výsledky dokázala kanadské měně pomoci, a to i na páru s americkým dolarem, kterému ve stejný čas pomáhaly americké výsledky. Svou roli podle nás hraje i silný trend, který na USDCAD panuje od začátku týdne a díky kterému se USDCAD vrátil zpět pod hranici 1,32.
untitled1

Komoditní měny obecně za sebou ale mají velmi slušný týden a i když dnes již tolik nerostou, vstup do nového roku se jim rozhodně vydařil a i výhled podle nás zůstává příznivý.

Co se akciových trhů týká, situace na většině trhů se ani po dnešku nemění. Indexy si své vysoké ceny drží a během dnešní seance jen v rámci intradenního šumu zůstávají v bočním trendu.
untitled2

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: