Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Trhy se začínají uklidňovat, dolar si své pozice ale dál bez problémů drží

Po dvou velmi silných seancích se vracíme do starých zajetých kolejí a růst amerického dolaru se zastavuje. Dolar si dnes své pozice na většině měnových párů udržuje, což lze samo o sobě považovat za úspěch. Support na úrovni loňského minima (ačkoliv včera dočasně prolomený) zdá se tedy stále drží. Na páru s eurem se tak pohybujeme nad hranicí 1,04 EURUSD, i když je pohyb v průběhu celé evropské seance zatím jen velmi líný a nevýrazný. Nic na tom nezměnila ani americká obchodní seance, která přinesla nečekaně slabé výsledky z trhu s bydlením, kde nepříjemně překvapily počty nově zahájených staveb.

untitled

Dolar své pozice jen mírně navyšuje na páru s australským a novozélandským dolarem, vůči kterým roste o přibližně půl procenta.

untitled1

Na akciovém trhu panuje před blížícím se víkendem pozitivní nálada a evropské indexy mírně rostou. Růst je sice pozvolný, objemy jsou však stále vysoké a pohybují se ve většině případů přibližně 40 % nad třicetidenním klouzavým průměrem. Německý DAX se již vyhoupl nad hranici 11 400 bodů a stejně jako ostatní evropské indexy potvrzuje, že mu klidné prosincové obchodování hraje, a pravděpodobně dál bude hrát, do karet.
untitled3

Klidnější je po dvou velmi bouřlivých dnech také situace na drahých kovech, které rostou o půl procenta. Vysoké ztráty z tohoto týdne ale  bude obtížné zlikvidovat, a to zejména pokud dál porostou dluhopisové výnosy, které prostor ke korekci výprodeje z minulých dnů zatím značně limitují.
untitled2

Pátkem tedy možná oficiálně začíná sváteční trading během kterého se většina finančních aktiv bude po většinu času držet v poměrně predikovatelném bočním trendu, což může hrát do karet zejména obchodníkům využívajícím k obchodování technickou analýzu. Americká seance je dnes bez dalších dat a vzhledem k blížícímu se víkendu pravděpodobně napodobí dopolední obchodování v Evropě. Naznačuje to i dnešní open, během kterého se americké indexy začaly obchodovat na včerejších zavíracích cenách.

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: