Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Pravděpodobnost prosincového růstu sazeb v USA už vystoupala na 85 %. Pozor na přehnaný optimismus na akciích

Malý update k tržnímu konsenzu ohledně očekávaného růstu amerických úrokových sazeb. Názory na to, že by vítězství Trumpa mohlo přispět k odložení růstu sazeb se ukazují jako chybné a po jeho včerejším vítězství rostou nejen americké výnosy, ale i šance na prosincové zvýšení sazeb. Ty jsou nyní na 85 % a začíná se zdát, že Fed nebude mít na výběr.
untitled
Pravděpodobnost prosincového zvýšení sazeb

Fed bude o sazbách rozhodovat už za měsíc a aby šance na jejich růst výrazněji klesly, museli bychom se do poloviny prosince dočkat série velmi slabých dat, což je ale docela nepravděpodobné. Pokud jde o názor trhu na vývoj sazeb dále do budoucnosti, dočkali jsme se v tomto týdnu i tady značných změn, a to zejména na delším konci výnosové křivky. Zatímco výhled pro sazby do dalších šesti měsíců se od úterý prakticky nezměnil, dvouletý výhled se zvýšil o 14 a tříletý dokonce o 23 bazických bodů.
untitled1
Změna v očekávání budoucího vývoje sazeb (úterý vs. dnešek)

V tomto ohledu nás proto trochu straší možná už mírně přehnaný optimismus, který momentálně na trzích sledujeme a který rychle vystřídal včerejší ranní paniku. Americké indexy středeční seanci zakončily o procento výše a ranní price action na futures zatím naznačuje, že by se například Dow Jones mohl už dnes vyhoupnout na nová historická maxima. Volby podle nás pro trhy nebudou představovat negativní ani pozitivním stimul. Trhy reagují na obě strany poněkud chaoticky a přehnaně a celková situace na trzích se proti minulým měsícům po včerejšku nijak dramaticky nemění. Růst výnosů navíc rozhodně dobrou zprávou pro akciové trhy není a obchodníci by se proto podle nás měli mít na pozoru před přehnaným optimismem, které by mohlo proražení resistence na amerických indexech a nová historická maxima dočasně vyvolat.
untitled3

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: