Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Pozor na resistenci na DAXu. Technika na takto klidných trzích rozhodně hraje roli

Pokud obchodujete DAX, tak pravděpodobně víte, ale pro jistotu. DAX se začíná blížit silné resistenci. Pozor na ni. Jedná se o resistenci na úrovni srpnového maxima, která se nachází v okolí ceny 10 800 euro a která je zároveň horní hranou velmi klidného bočního trendu, ve kterém se DAX drží od minulého měsíce.
untitled

Technika samozřejmě není nikdy stoprocentní, ale je myslím bez diskuse, že na takto klidných trzích, které jsou prakticky bez dat a bez překvapení, funguje více než jindy a velmi dobře. Uvidíme, co s resistencí udělá ECB a tiskovka Draghiho, která začíná ve 14:30. Pokud by v reakci na ni DAX resistenci dokázal prolomit, až tak velký význam tomuto prolomení přisuzovat nebudeme a budeme jej, alespoň dokud se neukáže jinak, považovat za spíše falešný průraz. Pokud by naopak DAX v reakci na Draghiho začal klesat, může se jednat o hezký technický signál k návratu směrem do středu nebo až k dolní hraně konsolidačního pásma.

 

Komentář je zpracován pro potřeby klientů X-Trade Brokers (XTB) a je zpřístupněn klientům za cílem získání základních informací o investičním prostředí. Všechny informace obsažené v dokumentu jsou názory analytiků společnosti XTB a nepředstavují v žádném případě investiční doporučení. Společnost negarantuje, že zveřejněné informace jsou postačující a plně reprezentují faktickou situaci na trhu. XTB nenese zodpovědnost za výsledky rozhodnutí, které vznikly důsledkem čerpání informací z výše zmíněné publikace, ve shodě s interními regulacemi společnosti XTB. Zodpovědnost za investiční rozhodnutí realizované na základě jednotlivých příspěvků a vzniklé takovým rozhodnutím, nese pouze investor.

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: