Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Net-Short pozice velkých hráčů na libře jsou nejvýše v historii. Na short-GBP obchodech začíná být přelidněno

V minulém týdnu jsme to naznačovali a minulý pátek to definitivně potvrdil. Na na short-GBP pozicích je přelidněno. Hodně přelidněno. Po kolapsu z minulého týdne to vypadá, že drtivá většina trhu sází (pokud jde o libru) na jedinou kartu, a to na její oslabení. Net-short pozice u velkých spekulantů jsou aktuálně na nejvyšších úrovních v historii. Jinými slovy, ještě nikdy nebyl rozdíl mezi long a short pozicemi největších hráčů (bank a hedžových fondů) tak propastný jako dnes. Aktuální rozdíl dosahuje více než 97 tis. kontraktů, což je ještě vyšší číslo než krátce po brexitu. Připomínáme přitom, že páteční COT report mapuje údaje do minulého úterý a nezahrnuje v sobě kolaps, kterým si libra prošla pátek brzy nad ránem.
untitled
Net short pozice (short – long) na GBPUSD futures

Samozřejmě že takto jednoznačný postoj má své plusy a mínusy. Výhodou je celková síla trendu, která je poslední čtyři týdny jednoznačná a která se naplno ukázala během pátečního kolapsu. Nevýhodou je naopak celková jednostrannost pozic, která je často velmi vratká a na kterou může být libra velmi citlivá. Začíná se totiž zdát, že to již o mnoho horší být už nemůže. Stačí tak jediný lepší fundament (především týkající se brexitu) a velká část medvědů může začít vybírat zisky a uzavírat své pozice zpětnými odkupy, které mohou vést k rychlému zpevnění měny na zprávách, které by k takto velkým pohybům za normálních okolností nikdy nevedly.

Je tedy otázkou, zda se vyplatí i v těchto jednoznačných případech jít i nadále s davem. Co se našich klientů týká, vypadá to, že ti s davem rozhodně nejdou v těchto dnes naopak začínají spekulovat do protipohybu. Jak totiž ukazuje statistika z xStation, více než 70 % klientských pozic na GBPUSD je aktuálně long GBP..
image

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: