Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Na DAXu se hraje o důležité supporty. Pád německých akcií stále spíše technickou korekcí než novým trendem

Německý DAX začíná vypadat znovu zajímavě. Po výprodeji z minulého týdne jsme se dnes ráno dostali až pod květnová  minima, která zároveň představovala zajímavý support na kterém jsme čekali první vlnu opětovné aktivity býků. Ta se sice zatím nedostavila, akciím se ale na nižší úrovně také příliš nechce a i když jsme pod květnovým minimem, zatím nejme úplně přesvědčeni o tom, že byl support definitivně prolomen. Pokud by prolomen byl, medvědi ale vyhráno mít nebudou, protože na ně čeká další silný support v okolí ceny 9 500 euro, která německý index podržela jednou v březnu a několikrát v dubnu.
Untitled

Přestože pokračování výprodejů není na současných cenách vyloučeno, medvědi to podle nás budou mít složité. Rizikem jsou samozřejmě nově příchozí fundamenty včele se středečním Fedem, které na technickou situaci nebudou brát ohled. Stejně jako jsme ale v květnu varovali před přehnaným optimismem poté, co DAX vystoupil z bočního trendu a začal růst, musíme dnes varovat před přehnaným pesimismem. Navzdory zvýšené volatilitě se  totiž fundament na akciových trzích nemění a současný pád akcií stále připomíná spíše technickou korekci.

 

Komentář je zpracován pro potřeby klientů X-Trade Brokers (XTB) a je zpřístupněn klientům za cílem získání základních informací o investičním prostředí. Všechny informace obsažené v dokumentu jsou názory analytiků společnosti XTB a nepředstavují v žádném případě investiční doporučení. Společnost negarantuje, že zveřejněné informace jsou postačující a plně reprezentují faktickou situaci na trhu. XTB nenese zodpovědnost za výsledky rozhodnutí, které vznikly důsledkem čerpání informací z výše zmíněné publikace, ve shodě s interními regulacemi společnosti XTB. Zodpovědnost za investiční rozhodnutí realizované na základě jednotlivých příspěvků a vzniklé takovým rozhodnutím, nese pouze investor.

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: