Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Mexické peso dál doplácí na Trumpa. Od začátku týdne ztratilo další 3 %

Noční můra býků na mexickém pesu zatím nikam neodchází. Spíše naopak. Loni v listopdu oslabilo mexické peso v reakci na vítězství Donalda Trumpa o 13 % a výprodej pokračuje také letos. Od začátku týdne se peso propadlo o další tři procenta a je v novém roce zatím nejslabší ze všech světových měn. Důvod? Samozřejmě znovu Trump a jeho komentáře na adresu amerických společností, které chtějí přesouvat výrobu do Mexika. Trump přitom cílí především na automobilky, což dokázal naposledy včera tímto tweetem, ve kterém vyhrožoval General Motors přeshraničním zdaněním dovážených automobilů z Mexika.

Že Trumpovi výhrůžky zabírají přitom potvrdilo úterní rozhodnutí automobilky Ford, která oznámila, že ruší 1,6 mld. dolarovou investici do nové továrny v Mexiku a místo ní bude rozšiřovat výrobní kapacity v Michiganu, což Trump nezapomněl již během včerejška náležitě ocenit.

Trump tedy ještě není prezidentem, ale dopad jeho politiky již začíná Mexiko reálně pociťovat. Nejenom skrze omezování investic, ale především skrze kurz mexického pesa, pro které bude letošní rok pravděpodobně ještě hodně složitý.
untitled

 

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: