Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Libra si s lepšími čísly opět nějak neví rady

Britské výsledky HDP máme za sebou a čísla jsou to rozhodně pozitivní. Ekonomika rostla v 1Q o 0,5 % a meziročně dokonce o 2,3 %, což je v obou případech výsledek dvě desetiny nad většinovým konsenzem. Británie prostě nezpomaluje, a to bez ohledu na tržní konsenzus nebo názor Bank f England. Vděčí za to hlavně spotřebitelské poptávce, která zůstává robustní. Reakce na libře je ale přinejmenším rozpačitá. Zatím je stále ještě brzy na jakoukoli analýzu dnešního pohybu, ale posuďte sami. Nejsme asi jediní, kdo od libry čekal trochu více.
untitled

Není to poprvé, co si libra s lepšími výsledky neví rady. Data z Británie jsou přitom poslední dobou velmi povzbudivá. Je však otázkou, jak dlouho bude schopna tyto dobré výsledky ignorovat. Obzvláště pak v situaci, kdy zbytek trhu reaguje tak, jak bychom od něj očekávali. Například obchodníci na trhu s dluhopisy mají jasno a desetileté výnosy reagovaly na HDP výrazným růstem nad 1,22 %. Za poslední tři dny tak vystoupaly o skokových 16bp.
untitled1

Pro libru skvělá zpráva. Ta je ale přesto slabá…

To samé výhled pro měnovou politiku Bank of England. Šance na další snížení sazeb se po dnešku definitivně rozplynuly. Pravděpodobnost jejich snížení do konce tohoto roku klesla na pouhých 4,7 %.
untitled2

Pro libru skvělá zpráva. Ta je ale přesto slabá…

Přijde tedy hora k Mohamedovi (zhorší se konečně fundament?), nebo bude muset přijít Mohamed k hoře? Zatím stále čekáme na odpověď.

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: