Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Komoditní výhled: Analytici ve většině případů počítají s dalším růstem

Pár dnů zpět jsme na tomto místě zveřejnili aktuální výhled pro měnové páry podle průzkumu agentury bloomberg mezi, která se dotazuje analytiků předních finančních institucí po celém světě (včetně XTB). Dnes bychom se mohli jen tak pro zajímavost podívat také na komodity. Výhled je vždy ke konci sledovaného období a tabulka níže zachycuje aktuální ocenění pro dané období podle ceny forwardu (horní řádek), medián odhadu analytiků (prostřední řádek) a rozdíl mezi tímto mediánem a aktuální cenou daného aktiva (spodní řádek).

Výhled pro cenu ropy vypadá následovně: 
untitled

Analytický výhled pro ropu je spíše pesimistický, a to zejména do příštího roku. Výhled do roku 2018 a 2019 přitom také není žádná sláva. Analytici tak zřejmě moc nevěří tomu, že se podaří rychle snížit velikost světových zásob, které v minulých letech díky neexistenci kvót OPECu nabobtnaly na historická maxima.

Průmyslové a drahé kovy:
untitled1

Ve většině případů se očekává růst, který by mohl převyšovat deset procent. Najdou se ale výjimky, jako hliník nebo měď u kterých analytici dalšímu růstu příliš nevěří.

Zemědělské komodity:
untitled3

Zemědělské komodity jsou spíše neutrální záležitost. Zajímavá je však poměrně značná míra optimismu u kávy, který si prošla koncem roku výprodejem, nebo u pšenice cukru. V obou případech je výhled pozitivní zejména pro první čtvrtletí/pololetí roku 2017.

 

 

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: