Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Kanadská ekonomika pokračuje v mírném růstu, vyhlídky pro CAD se ale příliš nelepší

Kanadská ekonomika dnes zveřejnila říjnové výsledky HDP a tentokrát se žádné překvapení nekoná. Po velmi silných předchozích dvou měsících rostlo HDP v říjnu podle očekávání o 0,2 %, což znamená, že si kanadská ekonomika drží meziroční růst ve výší 1,3 %.
untitled

Na změnu ve směřování měnové politiky to o není ani moc, ani málo a trochu rozpolcený názor trhu na to, jaké budou další kroky Bank of Canada tak zatím přetrvává. Příliš mu nepomáhá ani pozice kanadské centrální banky, která v posledních dvou týdnech vysílá poněkud rozporuplné signály. Po zasedání z poloviny měsíce totiž na tiskové konferenci guvernér Poloz nejprve řekl, že banka zvažovala variantu snížení sazeb, aby minulý týden v kanadském parlamentu uvedl, že banka zaujala vyčkávací pozici, ve které může setrvat klidně i dalších 18 měsíců.  A teď co si vybrat?

Faktem ale je, že CAD zatím ztráty z poloviny měsíce nezlikvidoval a trh se zdá zjevně stále obává toho, že dalším krokem banky nebude zvýšení, ale snížení úrokových sazeb.
untitled1
USDCAD

Co se výhledu pro kanadský dolar týká, pokud bychom museli, přiklonili bychom se na stranu medvědů (tedy na stranu jeho mírného oslabování) a máme k tomu dva důvody. Očekávaný vývoj měnové politiky jsme zmínili již výše. Zatímco pravděpodobnost růstu sazeb koncem roku 2017 je jen 7 %, pravděpodobnost jejich snížení dosahuje 25 %. Druhým důvodem je situace na ropě. Nejsme příliš přesvědčeni o tom, že dohoda OPECu na snížení produkce uspokojí ropné býky a pokud se tak skutečně nestane, bude mít problém nejen CAD, ale i ostatní „ropné“ měny.

 

 

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: