Mobilní telefon se vyvíjel dá se říct jako exponenciální křivka. Počátky byly trochu pomalejší, ale když se jednou přišlo na princip, tak se začaly vymyslet stále nové a nové vylepšení a toto platí do dnes. První telefony byly obrovské zařízení, které vlastnil třeba jen jeden člověk v celém městě neboť byly nesmírně drahé. Postupem času se však vynalezly jejich menší verze o nic hůře fungující a jejich pořizovací ceny se začaly dostávat na cenovou hladinu dostupnou pro běžné občany.
Tento telefon byl pevně připojen na své místo pomocí drátu a nebylo tedy možné jej kamkoliv nosit. Toto byla poměrně velká nevýhoda, ale dalo se na ni zvyknout. Na ulicích vznikly telefonní budky, ve kterých bylo možno si za mírný poplatek zavolat na určitou dobu. Samotné telefonní zařízení se skládaly ze dvou dominujících části a to u číselníku a ze sluchátka. Jelikož se do paměti telefonu nedaly uložit telefonní čísla, tak bylo nutné si telefonní čísla od všech psát někam do notesu.
Dnes už tento starý typ telefonu pravděpodobně nikdo doma nemá. Technický pokrok nám přinesl mobilní telefony, z kterých s dá zavolat kamkoliv a odkudkoliv. Získaly však další nevýhodu a tou je nutnost baterii telefonu dobíjet. Toto je potřeba udělat zhruba jednou za den, záleží na stáří telefonu a četnosti používání. Ještě před několika lety tyto mobily sloužily pouze k telefonickému spojení se s další osobou nebo k zasílání SMS zpráv. Dnes již však mají i tyto mobilní telefony poněkud archaický charakter. Drtivá většina současných mobilů má také internet. Říká se jim chytré telefony. Oproti své starší verzi, která byla s tlačítky jsou tyto mobily pouze dotykové a můžou se díky nim vyřizovat například e-maily nebo další ať už pracovní nebo volnočasové záležitost kdekoliv kde se zrovna nacházíme.
Po vynálezu mobilního telefonu ztratily telefonní budky význam a dnes se postupně likvidují. Uvidíme kam nás technický pokrok zavede dál a čím vším nás ještě překvapí.