Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

EURUSD na dosah silného supportu. Chytí se býci své příležitosti?

Jedna zajímavost k EURUSD. Po dvou hodně hektických týdnech, během kterých se euro propadlo na páru s dolarem o téměř pět procent, se nám situace na grafu začíná docela zajímavě komplikovat. Pokud jde o fundament, nemůžeme říct proti růstu dolaru ani půl slova. Šance na prosincové zvýšení sazeb v USA vystoupaly během listopadu z 60 na 98 % a dolar reagoval přesně tak jak „měl“. Problém s dalším růstem dolaru (minimálně v krátkodobém hledisku) však může nastat tehdy, zohledníme-li intenzitu jeho růstu z posledních dvou týdnů. Pět procent k euru a více než sedm procent k japonskému jenu? To je hodně nejen pro dolar, ale i pro jakoukoli nestabilní emerging market měnu.

Z technického hlediska proto podle nás EURUSD začíná být předprodaný, což koncem minulého týdne signalizoval také RSI, který se odrazil od hranice 20 %. Něco takového se stalo naposledy v únoru 2015, kdy EURUSD po ročním výprodeji dosedl na své třináctileté low. Co je ale možná ještě zajímavější, na dlouhodobém grafu se začínáme přibližovat k supportům, od kterých se EURUSD během stejného roku odrazil hned dvakrát. Koncem minulého roku dokonce odražení od supportu přišlo poté, co  začalo být jasně že Fed začátkem roku 2016 konečně zvýší úrokové sazby. Scénář, který až příliš připomíná dnešní situaci.
untitled

EURUSD na support ještě nedosedl a rozhodně nelze tvrdit, že by tento support definovala jen jedna cena. Dá se však mluvit o support-pásmu, které se nachází v rozmezí od 1,0450 do 1,0530, takže jsme od jeho horní hrany aktuálně pouhých 100 pipů. Považujeme tento support za velmi zajímavý a zohledníme-li celkovou předprodanost EURUSD, nepřekvapilo by nás, kdy se jej býci snažili využít k nákupům, což se možná začátkem tohoto týdne již opatrně začíná dít. Dolar má podle nás stále velmi dobrý fundament. Nezapomínejme však na to, že je prosincový růst sazeb již téměř kompletně započten v ceně a Fed tedy nyní obchodníky již nemá čím překvapit.

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: