Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Dolar mírně roste. Trhy čekají na Trumpa, ale z klidu je jen tak něco nevyvede

Středeční seance na akciových trzích zatím z řady nevystupuje a obchodování probíhá i dnes v klidu a bez větších výkyvů. Evropské indexy pokračují v oscilaci v bočním trendu na zvýšených úrovních a připisují si jen mírné zisky. Trh čeká především na dnešní vystoupení Donalda Trumpa, který by měl promluvit v 17 hod. v New Yorku. Tématem jeho projevu však s největší pravděpodobností budou vztahy s Ruskem a nálezy CIA k ovlivňování prezidentských voleb. Bezprostřední dopad na trhy by proto měl být spíše mírný.
untitled1

Z nově zveřejněných fundamentů nabídla středeční seance zatím pouze následující:

  • Britská průmyslová produkce překvapila nečekaně silným růstem o 2,1 %, zatímco trh počítal s růstem o 0,8 %.
  • Britská obchodní bilance skončila minulý měsíc v deficitu 12,2 mld. liber, což byl ještě o miliardu vyšší výsledek než očekával většinový konsenzus.
  • Počty nově udělených hypoték rostly v USA v lednu o 5,8 % proti konsenzu +1,6 %.
  • Šéf Bank of England právě mluví na půdě britského parlamentu (15:30). Tématem je zatím ale především brexit.

Více dnešní seance nepřinesla a ekonomický kalendář tak na důležité makro zůstává i nadále velmi chudý. Situace by se měla mírně změnit až koncem týdne, kdy se dočkáme z USA maloobchodních tržeb a spotřebitelské důvěry, jejichž dopad na celkový sentiment ale pravděpodobně bude i nadále krátkodobý.

Absence nových fundamentů zatím k větší obchodní aktivitě nevybízí a na většinu pohybů se proto podle nás vyplatí nahlížet jako na technickou záležitost. Platí to i o dnešním zpevnění amerického dolaru, který posiluje na většině měnových párů, přestože například dluhopisové výnosy v USA zůstávají prakticky beze změny. Na páru s eurem dnes dolar přidává zhruba půl procenta a o něco menší zisky si připisuje také vůči japonskému jenu a britské libře.
untitled

Zajímavější je situace na trhu  s komoditami, kde jsme se odpoledne dočkali zajímavého pohybu na zlatě, stříbře i na ropě, který navíc probíhal prakticky ve stejný čas. Výrazný výkyv ceny přitom nijak nekoreluje se situací na dolaru a vzhledem k tomu že se týká ropy i drahých kovů, je velmi pravděpodobné, že postrádá fundament a je spíše technické povahy.
untitled2

Čekáme tedy na Trumpa. Akciové indexy v USA zahájily středeční seanci téměř beze změny.

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: