Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Další výborná data z USA. Důvodů ke korekci je stále minimum a výše se indexům zatím nechce

Na akciové trhy se dnes vrací objemy, ale volatilitě to příliš nepomáhá. Akciové indexy v Evropě pokračují v líném bočním trendu a dál vyčkávají na nové impulsy, kterých ale tento týden příliš nepřinese. Německý DAX tak zůstává stabilně pod hranicí 11 600 euro a podobně stabilní je situace od začátku týdne také na ostatních indexech.
untitled

Z nového makra jsme se mnoho důležitých fundamentů zatím nedočkali, ale i to málo potvrzuje velmi dobrou kondici světové ekonomiky. Za pozornost stojí hlavně mimořádně dobré výsledky indexu NFIB, který měří náladu mezi malými firmami v USA. Ten vystoupal na 105,5b. a od zvolení Trumpa vylétl na nejvyšší úrovně za posledních 12 let.
untitled

Všeobecný optimismus po prezidentských volbách začíná být podle nás už trochu přehnaný a jsme velmi zvědaví, zda se Trumpovi očekávání podaří naplnit. Pokud ne,  může  být následné vystřízlivění do dalších měsíců pro finanční trhy značně nepříjemné.

Z dalších dat nás dnes ještě zaujalo:

  • Česká inflace vystoupala na 2 %, kam se vrátila poprvé od roku 2012. Trh počítal s růstem na 1,9 %.
  • Francouzská průmyslová produkce překvapila nečekaně silným meziměsíčním růstem o 2,2 %, zatímco trh počítal s růstem pouze o 0,5 %
  • Kanadské stavební povolenky klesly o 0,1 %, zatímco trh doufal v růstu o 2,4 %. Nově zahájené stavby ale rostly o 207 tis. proti konsenzu 187 tis.

Více dnešek nepřinesl a důvodů ke změně celkového sentimentu proto máme na většině trhů minimum. Společně s klidnými akciovými trhy se proto situace výrazněji nemění ani na forexu, kde si většina hlavních měnových párů své pozice drží. Euro tak pokračuje v konsolidaci mírně pod 1,06 EURUSD a po včerejším výprodeji se situace zdá se stabilizuje také na britské libře.
untitled2

Stejné platí také o komoditách. Včerejší výplach na ropě byl spíše jednorázovou záležitostí a cena ropy dnes osciluje kolem pondělního close.
untitled3

Americká seance je bez důležitých fundamentů, takže by se charakter obchodování během nadcházejících hodin výrazněji měnit neměl. Americké indexy dnešek zahajují nepatrným pádem o 0,1 %.

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: