Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Americké dluhopisové výnosy nejvýše od letošního dubna. Šance na růst amerických sazeb po volbách pardoxně možná mírně rostou

Americké volby jsou za námi a finanční trhy si stále teprve sedají. Vypadá to, že finální reakce nakonec bude přibližně taková s jakou jsme počítali v našem speciálním webináři ze začátku týdne. Riziková aktiva ztrácí, bezpečným přístavům se daří a trhy jsou zatím daleko od paniky. Je proto velmi pravděpodobné, že by se mohla celková situace ještě v průběhu týdne stabilizovat a pozornost obchodníků rychle obrátit zpět k tématům měnové politiky a blížícího se růstu amerických úrokových sazeb.

Právě v tomto kontextu proto podle mě stojí za pozornost především to, co se během dnešního rána a dopoledne událo na trhu s americkými státními dluhopisy. Ty na volby reagovaly podle očekávání růstem. Americké dluhopisy jsou totiž tradičním bezpečným přístavem a poté co vyšlo najevo že vyhraje Trump, růst jejich ceny stlačil výnosy z desetiletých dluhopisů krátce až pod 1,80 %. Od rána se však situace změnila o 180 stupňů a bondy jsou jediným aktivem, které nejenže umazalo veškeré ztráty, ale dokonce ještě nabralo opačný směr. Aktuálně jsou desetileté výnosy nad hranicí 1,90 %, což je nejvyšší úroveň od letošního dubna.
untitled
Výnos z 10letých Treasuries

Co to znamená? Podle mého názoru především to, že strach z toho, že Fed kvůli Trumpovu vítězství odloží růst sazeb polevuje. Obchodníci nyní vidí, že reakce na trzích není zdaleka tak divoká, jak někteří ekonomové očekávali a že volby proto nebudou v rozhodování Fedu představovat žádnou závažnou překážku. Šance na růst amerických sazeb tak možná paradoxně rostou, což je dobrá zpráva především pro dolar, který své ztráty na páru s eurem již téměř kompletně zlikvidoval.
untitled1
EURUSD je zpět

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: