Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Americké desetileté výnosy zpět na 1,8 %. Dolar zatím nemá důvod výrazněji slábnout

Vypadá to, že se výnosy z amerických desetiletých dluhopisů v tomto měsíci definitivně usadí na hranicí 1,80 %. Po mírné korekci z první poloviny tohoto měsíce se vracíme zpět k úrovním, na kterých se výnosy z dluhopisů držely naposledy v polovině letošního roku.

untitled

Spekulace na růst amerických úrokových sazeb tak pomalu ale jistě zesilují, což dokazuje také ocenění úrokových futures, podle kterých vzrostla pravděpodobnost že Fed ještě během tohoto roku zvýší alespoň jednou úrokové sazby na 73 %. Co se samotného vývoje úrokových sazeb do budoucna týká, i v tomto případě jsme v poslední době zaznamenali docela zajímavý posun. Zatímco v tříměsíčním horizontu se trhem implikovaná výše sazeb posunula výše o 7bp. na aktuálních 0,56 %, u jednoletého výhledu jsme za stejnou dobu výše o 11bp. a u tříletého výhledu pak vzrostla implikovaná výše sazeb za pouhý měsíc dokonce o 23bp.
untitled1

Tržní konsenzus se tedy dál přiklání na stranu přísnější měnové politiky a i nadále proto platí, že se aktuální síla americké měny rozhodně může opírat o solidní fundament.

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: