Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Akcie znovu v zelených číslech, na FX obchodníci ale dál spíše vyčkávají

Po včerejším klidném obchodování je dnešní seance přeci jen o něco živější. Evropské indexy se dostávají znovu do zelených čísel a připisují si na průměrných objemech přibližně půlprocentní růst. Daří se hlavně finančnímu sektoru, který v  Evropě táhnou vzhůru paradoxně opět především nejvíce problematické italské banky. Německý DAX se díky tomu vrací nad hranici 12 200 bodů a dál si tak drží veškeré zisky, které nabral během velmi úspěšného minulého týdne.
untitled

Spojené státy jsou dnes bez důležitých dat a tak zatím zaujaly pouze výsledky z Číny a Evropy.

  • Čína zveřejnila tempo růstu maloobchodních prodejů a průmyslové produkce a oba fundamenty dokázaly překonat většinový konsenzus. Postupné zrychlování čínské ekonomiky tak zdá se pokračuje z čehož by do budoucna mohla těžit nejen Čína samotná, ale i komoditní sektor a na něj napojené měny (AUD, NZD…).
  • Britská inflace dál zrychluje a v minulé měsíci se již dostala meziročně na 1,2 %.
  • Německo zveřejnilo ZEW index důvěry investorů, který zůstává beze změny na solidních 13,8b., i když trh doufal v jeho růst až na 14,2b.
  • Donald Trump vybral na pozici ministra zahraničí  šéfa Exxon Mobile Rexe Tillersona.

Ostatní trhy ale na dnešní fundamenty příliš nereagují a spíše tak jen vyčkávají na zítřejší seanci, která přinese důležité zasedání americké centrální banky. Obchodníci jsou si růstem sazeb téměř jistí a důležitý tak bude především doprovodný komentář následovaný tiskovou konferencí Janet Yellenové. Absence významných dat a blížící se Fed  na trzích vytváří „vakuum“, díky němuž obchodníci s většími pozicemi nikam nepospíchají. V boční trendu se proto drží většina měn a komodit a například dolar na páru s eurem dál osciluje mírně nad hranicí 1,06 EURUSD.
untitled1

Čekáme tedy na středu. Americké indexy zahájily dnešní obchodování růstem o čtyři desetiny procenta a díky chudému ekonomickému kalendáři od trhů během americké seance očekávat tentokrát příliš nemůžeme.

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: