Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

ZPRÁVY Z TRHŮ

Akcie v klidu přešlapují na místě. Další dobré makro už nikoho nepřekvapuje

Finanční trhy zůstávají v klidu a ani dnes se žádné drama na akciových indexech nekoná. Evropské indexy si své pozice drží a ve většině případů na průměrných objemech pokračují v bočním trendu. Německý DAX tak zůstává pod hranicí 11 600 euro, když obchodníci vyčkávají na nové podněty, kterých se zatím ale mnoho nedostává. Nově příchozí data z Evropy i z USA jsou i nadále velmi dobrá, ale trh si zdá se na dobré zprávy zvykl a k navýšení již tak vysokého ocenění finančních aktiv proto bude zapotřebí do budoucna více než jen příznivé makro.
untitled

Z nových dat dnes stálo za pozornost následující:

  • Britský PMI pro sektor služeb znovu překvapil nečekaně silným růstem, když se vyhoupl nad 56b., zatímco trh počítal s výsledkem mírně pod 55b.
  • Spojené státy zveřejnily výsledky ADP reportu z pracovního trhu podle kterého měla růst zaměstnanost v soukromém sektoru minulý měsíc o 153 tis. (kons. :165 tis.).
  • Počty nových žadatelů o podporu prudce klesly a v minulém roce se dostaly na pouhých 235 tis. proti konsenzu 262 tis.

Britská data tedy potvrzují, že Británii brexit zatím moc netrápí a britská ekonomika zůstává ve velmi dobré kondici. Čísla z amerického trhu práce jsou také zajímavá, i když to podstatné nás čeká až teprve zítra, kdy budou zveřejněny oficiální vládní statistiky tvorby nových pracovních míst a zaměstnanosti.

Na devizovém trhu si dnes dolar na většině párů svou cenu drží a nenavazuje tak na ztráty ze středeční seance, kdy mu v oslabování nedokázaly zabránit ani lehce pozitivní minutes z prosincového zasedání americké centrální banky. Pod mírným tlakem ale zůstává na páru s komoditními měnami, jako je australský a novozélandský dolar, kterým kromě pozitivního sentimentu na trzích pomáhá také optimismus ohledně čínské ekonomiky. Změny jsou však malé a měnové páry se tak ve většině případů drží v rámci intradenního šumu na lehce zvýšené volatilitě.
untitled1

Na komoditním trhu získává po včerejším výplachu ropa pevnější půdu pod nohama a v případě severomořského brentu se vrací nad 56 dolarů za barel. Fundamentů je však málo a pohyby na ropě, stejně jako na většině ostatních komodit, jsou tak spíše technického rázu.
untitled2

Dnešek přinese ještě v 16 hod. výsledky ISM z amerického sektoru služeb, ale trhy na nové makro v poslední době příliš nereagují a ISM by neměl být výjimkou. Čekáme tedy na zítřejší NFP, i když i v jejich případě bude reakce na trzích pravděpodobně jen krátkodobá. Na vykolejení finančních aktiv z rovnováhy holt bude zapotřebí větší kalibr, kterého se nám ale zatím nedostává.

 

Sdílet
Ohodnotit

Podobné články: